21-daagse autoreis
Vanuit Prince Rupert voeren we door de beroemde Inside Passage, langs schitterende fjorden en machtige ijsbergen richting Vancouver Island. Wat een onvergetelijke tocht
- reisspecialist Inge Stam
Stap aan boord van de zodiac en ga op zoek naar walvissen en andere wilde dieren die langs de kust van Vancouver Island leven. Ziet u zeehonden op de rotsen liggen, orka’s met elkaar spelen of dolfijnen boven het water uit springen? Vergeet ook niet om op het land te kijken, want daar kunt u zomaar beren spotten. Het meest bijzondere is wanneer u de staart van een grote en imposante walvis boven het water uit ziet komen en neer ziet slaan op het water. Onvergetelijk!
West-Canada staat bekend om zijn typische houten chalets. Een overnachting in zo’n sfeervol huisje mag dan ook niet ontbreken tijdens uw reis en dat doet u in het Alpine Meadows Resort. Dit resort is omgeven door natuurschoon en is de ideale plek om te genieten van rust en stilte. Bewonder vanaf uw balkon het uitzicht over het prachtige Hallamore Lake, zie de zon langzaam verschijnen boven de bomen en hoor de natuur wakker worden terwijl u geniet van uw eerste kopje koffie.
Vanafprijs
€ 3.999 p.p.British Columbia, Alberta en de Rocky Mountains vormen zonder twijfel unieke hoogtepunten tijdens een bezoek aan West-Canada. Maak tijdens deze reis kennis met al het moois wat West-Canada te bieden heeft. De nationale parken Jasper en Banff ontbreken niet en ook een bezoek aan misschien wel het mooiste wildernispark Wells Gray Provincial Park is inbegrepen. Een hoogtepunt is de Inside Passage, de 16 uur durende tocht langs de ongerepte fjorden van de westkust. Ook bezoekt u Vancouver Island, waar u kunt genieten van de hoofdstad Victoria en de walvissen. De reis sluit u af in het bruisende Vancouver.
Deze reis is volledig aan te passen aan uw wensen.Na aankomst in Calgary haalt u uw huurauto op en verlaat u Calgary via de Highway 1. Het ietwat vlakke en saaie landschap wordt op een gegeven moment verruild voor majestueuze bergen en bossen; welkom in de Rockies!
U verblijft in Canalta Lodge - BanffUpgrade uw verblijf
Moose Hotel & Suites - Banff
U heeft genoeg tijd om Banff National Park te verkennen. U kunt hier vele prachtige wandelingen maken in de bergen en door de bossen. Bezoek het Banff Visitor Centre voor meer informatie over de verschillende wandelroutes. Kijk goed om u heen, wie weet 'spot' u wildlife zoals een van de vele beren, elanden ('moose') of bijzondere vogelsoorten. Let er wel op dat u in hún habitat loopt en dat de dieren die er lopen niet tam zijn! Via het Kootenay National Park bereikt u de hot springs waar u lekker kunt ‘badderen’.
Ook een bezoek aan het iconische Lake Louise en misschien nog wel indrukwekkendere Moraine Lake mogen niet ontbreken! Tip: Rij vanaf Lake Louise Village via de schitterende Bow Valley Parkway weer terug naar Banff.
U verblijft in Canalta Lodge - BanffUpgrade uw verblijf
Moose Hotel & Suites - Banff
Boek deze optionele excursie:
Avondsafari - Banff
Vandaag maakt u een rit over de beroemde Icefields Parkway, een van de mooiste wegen in West-Canada – en volgens velen zelfs een van de mooiste ter wereld! Vertrek vroeg, zodat u de volledige dag heeft voor deze autorit. Onderweg zult u namelijk vele stops willen maken, want de tocht is prachtig en er is veel natuurschoon te bewonderen.
U verblijft in Pyramid Lake Lodge - JasperUpgrade uw verblijf
Fairmont Jasper Park Lodge - Jasper
In Jasper National Park kunt u lekker eropuit trekken om de majestueuze bergen, eeuwenoude gletsjers en helderblauwe meren te ontdekken. Een aanrader is een uitstapje naar Maligne Lake, waar u een boottocht (optioneel) kunt maken. Een wandeling door Maligne Canyon mag ook zeker niet ontbreken. En vergeet niet om met de Jasper Tramway naar de top van Whistlers Mountain te gaan voor een fenomenaal uitzicht!
U verblijft in Pyramid Lake Lodge - JasperUpgrade uw verblijf
Fairmont Jasper Park Lodge - Jasper
Boek deze optionele excursie:
Easy raften/ floaten over de Athabasca River - Jasper
Vandaag rijdt u naar de ruige natuur van Wells Gray Provincial Park. De eerste honderd kilometer rijdt u over de Yellowhead Highway, een prachtige route door eerst Jasper National Park en daarna Mount Robson Provincial Park. Mount Robson is de hoogste van alle toppen in de Rockies; hij is niet te missen onderweg. Als u vroeg uit Jasper vertrekt heeft u rustig de tijd voor wat stops onderweg. Bezoek het Mount Robson Visitor Centre en neem hier eventueel wat meer tijd voor een van de uitgezette trails. Op tweederde van de dagafstand ligt – aan de Southern Yellowhead Highway – het dorp Blue River. Dit is een leuke stop waar u bovendien een wildlife safari kunt maken op de Blue River. U gaat dan met een jetboat wildlife spotten op de oevers, waarbij het mogelijk is om beren, elanden en adelaars te spotten in hun natuurlijke leefomgeving.
U verblijft in Alpine Meadows Resort - ClearwaterNeem de tijd om Wells Gray Provincial Park te verkennen. Het wordt ook wel Waterfall Park genoemd, vanwege het feit dat hier maar liefst 250 watervallen te vinden zijn. De bekendste zijn de Dawson Falls, de Spahats Creek Falls en de Helmcken Falls. In het park kunt u verder genieten van uitzicht op besneeuwde bergtoppen, idyllische meertjes, uitgestrekte oerbossen en weiden vol bloemen. Het is dus de perfecte omgeving voor een mooie wandeling. Met een beetje geluk spot u onderweg zelfs nog een eland of hert. En ook fijn: in het Wells Gray Provincial Park is het vaak een stuk rustiger dan in de andere parken waar West-Canada bekend om staat.
U verblijft in Alpine Meadows Resort - ClearwaterBoek deze optionele excursie:
Boottrip over de Blue River (tussen Kamloops en Jasper) - Wells Gray
Highway 24 gaat dwars door het merenplateau. Bossen en landbouwgebieden wisselen af met vislodges en hotels langs de oevers van de meren. Vaak moet u even van de weg af om bij het meer te komen. U komt uiteindelijk aan in Lac La Hache.
U verblijft in Ten-ee-ah Lodge - Lac La HacheEr is genoeg te ondernemen tijdens uw verblijf. U kunt gebruik maken van de beschikbare kano’s en een mooie tocht over Spout Lake maken. Liever niet zelf peddelen? Er is ook de mogelijkheid om een motorbootje te huren. Andere mogelijkheden zijn een lange wandeling maken of een mountainbike huren en er zelf op uit gaan in de natuur. Vraag de lodge om een gratis kaart met alle wandelroutes. Of ga mee op een van de vele excursies die door de lodge worden aangeboden, zoals een rit te paard of een spannend avontuur met een watervliegtuig.
U verblijft in Ten-ee-ah Lodge - Lac La HacheHighway 97 wordt de Cariboo Highway genoemd. In de 19e eeuw was de weg een begrip: duizenden gelukzoekers trokken steeds verder noordwaarts, op zoek naar goud, na het zoveelste gerucht. Al die plaatsen vervielen tot spookstadjes, ook Barkerville. Maar dat dorp is net op tijd gered door de overheid door er een Historic Site van te maken. Plan tijd in voor dit prachtig openluchtmuseum, waar personeel/acteurs in 19e eeuwse kledij een heus dorp naspelen. Het ligt vanuit Quesnel zo’n 80 kilometer van de hoofdweg af.
De weg van Prince George naar Smithers is een onderdeel van de Yellowhead Highway, één van de twee grote oost-west verbindingen door de Rocky Mountains naar de oceaan. Onderweg passeert u verschillende pioniersplaatsen. Eén van die pioniernederzettingen is Vanderhoof, midden in een landbouwgebied. Hier loont het om de hoofdweg te verlaten voor een bezoek aan het openluchtmuseum van Fort Saint James, het ligt 50 kilometer noordelijker aan het Stuart Lake. Fort Saint James was de hoofdplaats van deze streek, totdat de spoorlijn naar de kust wel in Prince George kwam en niet in Fort Saint James. De plaats viel in een lange winterslaap en daarom is het er nu zo authentiek.
U verblijft in Prestige Hudson Bay Lodge - SmithersU reist weer over de Yellowhead Highway naar Prince Rupert. De weg volgt het dal van de Skeena River, het is landschappelijk een hele mooie route. Maar deze streek is ook in cultureel opzicht interessant, u reist door het gebied van de First Nations. Voorbij Morice Town kunt u First Nations bezig zien om op traditionele wijze de zalm te vangen in de Bulkley Canyon en later, bij Hazelton, ligt ‘Ksan Indian Village. U moet daarvoor een eindje van de hoofdweg af, naar Oud-Hazelton. De zijweg is op zich al heel prachtig: de weg gaat door een prachtig berglandschap, over een smalle brug 80 meter boven de Bulkley River. In de Indian Village is heel veel te zien aan ambachten, kunst en ook mooie totempalen. Bij Kitiwanga aan de Yellowhead Highway liggen twee kleine First Nations dorpen, Gitwangak en Gitanyow. Heel authentiek en met prachtige totempalen! Tot slot is er vlak voor Prince Rupert een mooi wandelpad naar de Reversing Rapids in Butze Rapids Park. De stroomrichting verandert naargelang het tij.
U verblijft in Prestige Hotel Prince Rupert - Prince RupertOngetwijfeld één van de absolute hoogtepunten van de reis: de overtocht naar Vancouver Island door de beroemde Inside Passage. Geniet de hele dag van prachtige vergezichten, overweldigende natuur, fjorden, ijsbergen en wellicht ziet u de walvissen die veelvuldig dit gebied bezoeken. De overtocht naar Port Hardy op het noordelijk puntje van Vancouver Island duurt 16 uur en is 500 kilometer lang. Het is een dagferry en in de zomermaanden wordt bijna de gehele route bij daglicht gevaren. Er zijn goede voorzieningen aan boord: meerdere restaurants en bars, winkeltjes en werkplekken met wifi.
U verblijft in Quarterdeck Inn & Marina Resort - Port HardyOver de grote kustweg naar het zuiden. Naar Campbell River rijdt u voornamelijk door verlaten bosgebieden. Gelukkig zijn er een paar juweeltjes onderweg, die een stop waard zijn. Alert Bay, een Native American dorp, op het eiland Cormorant Island. Er zijn mooie honderden jaren oude huizen en authentieke totempalen; in het museum en ook in het cultureel centrum is veel goede informatie te vinden over de huidige en oude cultuur van de Native Americans. Alles is op loopafstand van elkaar gelegen. Vanuit het mooie dorp Telegraph Cove worden in de zomer boottochten aangeboden naar Robson Bight Ecological Reserve: dé plek om orka’s te spotten. Die komen soms rondjes om de boot zwemmen.
Eenmaal aangekomen in Campbell River neemt u de ferry naar Quadra Island, uw verblijfplaats voor komende nachten.
U verblijft in Tsa-Kwa-Luten Lodge - Quadra IslandU heeft een volle dag om Quadra Island en de omgeving te ontdekken. Bezoek bijvoorbeeld het Main Lake Provincial Park of ga naar Cape Mudge.
U verblijft in Tsa-Kwa-Luten Lodge - Quadra IslandInbegrepen excursie:
Whale Watching and Wildlife Safari - Campbell River
U rijdt vandaag naar de charmante stad Victoria staat bekend om zijn Engelse uitstraling, de prachtige Victoriaanse gebouwen en de mooi aangelegde parken.
Besteed deze tijd aan het bekijken van de vele highlights in Victoria en haar omgeving. Bewonder de mooie tuinen van Butchart Gardens, neem ’s middags de tijd voor een verrukkelijke high-tea in het Fairmont Empress Hotel, proef van de cultuur en geschiedenis in het Royal BC Museum of ga het water op om orka’s van dichtbij te zien.
Boek deze optionele excursie:
Walvissen spotten vanuit Victoria - Victoria
U verlaat Victoria en arriveert na een korte rit bij de ferryterminal in Swartz Bay. De overtocht naar Tsawassen is ontspannen: er zijn comfortabele zitjes en er is een restaurant aanwezig. Let ook goed op wat er om u heen gebeurt, u kunt zomaar walvissen of orka’s spotten! Na aankomst in Tsawassen legt u nog een korte afstand af voordat u Vancouver bereikt. Hier brengt u de huurauto terug op de luchthaven en gaat u op eigen gelegenheid naar uw hotel.
U verblijft in Opus Hotel - VancouverVancouver is één van de leukste steden van Canada. Er is zoveel te zien en te doen. Alleen al de ligging aan de verschillende baaien is prachtig. Waar u ook komt, er is altijd ergens een mooi panorama naar de overkant, naar bossen, naar bergen, naar imposante wolkenkrabbers.
Wij hebben uiteraard diverse tips voor activiteiten om in Vancouver te ondernemen: maak een wandeling of fietstocht door Stanley Park met een fotostop bij de bekende totempalen, ga met de kabelbaan Grouse Mountain op, maak een adembenemende vlucht per watervliegtuig vanuit Vancouver Harbour, bezoek Canada Place –bekend van de wereldtentoonstelling Expo ’86, bekijk het historische Gastown met haar oude stoomklok, ga winkelen en pak een terrasje op Robson Street, bezoek een Canucks ijshockeywedstrijd of combineer zoveel mogelijk van de bovengenoemde hoogtepunten tijdens een stadstour per hop-on-hop-off bus.
U verblijft in Opus Hotel - VancouverBoek deze optionele excursie:
Capilano Suspension Bridge - Vancouver
U gaat op eigen gelegenheid naar de luchthaven, waar u zich klaar maakt voor de terugvlucht.
Einde van een fantastische reis!
Deze reis is volledig aan te passen aan uw wensen.
Tijdens uw reis door Canada is de kans groot dat u er meerdere spectaculaire nationale parken zult gaan bezoeken. Voor een bezoek aan deze parken is een Parks Canada Discovery Pass verplicht. Deze toegangspas kan worden gekocht bij bezoekerscentra van de nationale parken en in de meeste gevallen ook bij de poortjes op de toegangswegen van de parken. De Parks Canada Discovery Pass is vanaf aanschaf 12 maanden geldig (voor max. zeven personen in één auto) en biedt toegang tot alle nationale parken, National Marine Conservation Areas en National Historic Sites die in het beheer zijn van Parks Canada. De pas is niet geldig voor toegang tot staatsparken en private parken. De opbrengsten van de Parks Canada Discovery Pass wordt gebruikt voor het onderhoud van de parken. Bent u van plan maar één nationaal park te bezoeken, dan is een zogeheten Single-Location Pass voordeliger.
Voor meer informatie over de Parks Canada Discovery Pass verwijzen wij u graag naar de officiële website: https://www.pc.gc.ca/en/voyage-travel/admission
U dient in het bezit te zijn van een paspoort dat nog geldig is tot en met de dag van vertrek vanuit Canada. Uw paspoort moet nog geldig zijn op het moment dat u vertrekt uit Canada. Indien u langer dan 90 dagen in Canada verblijft is een visum noodzakelijk. **Uw kinderen hebben een eigen paspoort nodig!**
Vanaf 15 maart 2016 dient iedereen die naar Canada reist vooraf online toestemming te vragen via het Electronic Travel Authorization ETA, vergelijkbaar met de bestaande ESTA-procedure voor de Verenigde Staten. Meer informatie ontvangt u uiteraard bij boeking en veel informatie is te vinden op http://www.Canada.ca/eTA.
Houdt u hiervoor uw geldige paspoort (waarmee u reist, minimaal geldig t/m de dag na terugkomst uit Canada) en een creditcard bij de hand. Wij adviseren om het ETA-formulier uiterlijk 72 uur voor uw vertrek aan te vragen. Na goedkeuring is uw ETA 5 jaar geldig (tenzij u uw paspoort vernieuwt; vraagt u dan een nieuwe ETA aan). De kosten bedragen op dit moment CA$ 7,- per persoon.
Volgens onze laatste informatie heeft u voor Canada geen inentingen nodig. Wij adviseren u contact op te nemen met de GG & GD of huisarts voor de actuele informatie over inentingen. Wellicht is vaccinatie bij u thuis prettig voor uw gezin? Kijkt u dan eens op https://www.thuisvaccinatie.nl/reisorganisaties/travelnauts.
Canada kunt u het beste bezoeken in de maanden mei tot en met september. In de maanden juli en augustus kan het erg warm zijn. Hoe hoger u komt (British Columbia/Alberta), des te aangenamer het klimaat is.
Canada heeft vanwege de grootte een divers klimaat.
Oostkust: warme zomers/koude winters
Westen: warme zomers, milde winters. De Rocky Mountains zijn in de winter uiteraard erg koud. Het kan aan de westkust (Vancouver en omgeving) regenachtig zijn.
De volgende excursies zijn inbegrepen:
Om deze reis nog mooier te maken kunt u deze excursies eraan toevoegen:
De prijzen van een rondreis zijn afhankelijk van keuzes die gemaakt worden in het programma, waaronder eventuele verlenging, toevoeging strandverblijf en/of andere persoonlijke wensen. De reizen worden geheel op maat samengesteld en het is ons doel een reis uit te werken welke geheel bij uw wensen past.
Voor deze reis dient u rekening te houden met een vanafprijs van € 3.999,- per persoon, op basis van 2 volwassenen.
Vanafprijs
€ 3.999 p.p.