16-daagse autorondreis
Genieten van een heerlijk vers kopje koffie met een scone en het prachtige uitzicht op Orkney Islands
- reisspecialist Simone Jansen
Vanafprijs
De North Coast 500 route neemt u mee langs het uiterste noorden van Schotland, over smalle wegen door ruige gebieden. Het wordt omschreven als een van de mooiste roadtrips ter wereld, en wij kunnen dat alleen maar beamen! Als extra toevoeging aan deze mooie route maakt u een uitstapje naar Orkney, de eilandengroep ten noorden van Schotland. Hier heeft u echt het gevoel aan het einde van de wereld beland te zijn. U komt onderweg veel bezienswaardigheden en activiteiten tegen, eigenlijk teveel om allemaal in een reis te ondernemen. Kies de hoogtepunten die u wilt zien en geniet verder vooral van de rit zelf, want achter elke bocht schuilt weer een nieuw, prachtig uitzicht. Kom tot rust in de indrukwekkende natuur, verdiep u in de geschiedenis van de kastelen die u tegenkomt en geniet van een whisky en de Schotse gastvrijheid in de lokale pubs. Het is aan te raden goede wandelschoenen en kleding voor zowel regen als zonneschijn mee te nemen, want het Schotse weer is niet te voorspellen.
Deze reis is volledig aan te passen aan uw wensen.Na aankomst op de luchthaven van Edinburgh wordt u ontvangen door een chauffeur, die u naar uw hotel brengt.
U heeft twee volledige dagen de tijd om Edinburgh te verkennen. Dit kunt u op eigen gelegenheid doen, maar u kunt ook excursies voorafgaand aan uw reis vast laten leggen. Wij informeren u graag over de mogelijkheden, en welke excursies wij adviseren van tevoren al te boeken. Wandel over de Royal Mile, bezoek het kasteel van Edinburgh en maak een prachtige wandeling naar Arthur's Seat.
Vanochtend haalt u uw huurauto op: de start van uw roadtrip door Schotland! Over de recentelijk gebouwde Firth Road Bridge steekt u de Firth of Forth over. Kijk daarbij even naar rechts, want u passeert ook de Forth Bridge, een rode spoorbrug die wegens zijn bijzondere constructie op de Unesco Werelderfgoedlijst staat. Wilt u onderweg een stop maken voor de lunch of om uw benen te strekken, dan adviseren wij het plaatsje Pitlochry. Naast Pitlochry ligt de Blair Athol Whisky Distillery, waar u meer leert over het proces om whisky te maken en voor de bijrijder(s) een kans om een glaasje whisky te proeven. Wilt u vast een eerste kennismaking met de Schotse natuur hebben, stap dan uit bij het Cairngorms National Park.
U verblijft in Inverglen Guest House - InvernessDe regio rondom Inverness is erg afwisselend. Bezoek de Whisky regio Speyside en proef het nationale drankje van Schotland of duik de geschiedenis in bij de Culloden Battlefields. Daarnaast ligt Loch Ness dichtbij. Ongetwijfeld een van de absolute hoogtepunten in Schotland.
U verblijft in Inverglen Guest House - InvernessVandaag laat u Inverness achter u en rijdt u richting het noorden. Uw eindbestemming is het kleine plaatsje Dornoch. De rit vandaag is niet heel lang, dus er is genoeg tijd om een of meerdere activiteiten te plannen vandaag.
U verblijft in Strathview Lodge - DornochWij adviseren u vandaag op tijd te vertrekken om het meeste uit uw dag te halen. U rijdt met uw auto naar Gills Bay, vanaf waar de veerboot naar de Orkney eilanden vertrekt. Mocht de tijd het toelaten, dan kunt u nog stoppen in John O’Groats en een korte wandeling maken naar Dunnet Head. Eenmaal op de veerboot naar de Orkney eilanden laat u het vasteland achter u. Op de afgelegen Orkney eilanden waant u zich in een uithoek van de wereld.
U verblijft in The Shore Hotel - OrkneyDe Orkney-eilanden zijn werkelijk prachtig. Deze rustige eilanden beschikken over belangrijke historische nederzettingen. Bezoek Skara Brae en stap 5.000 jaar terug in de tijd. Daarnaast kunt u per ferry het nabijgelegen eiland Hoy bezoeken. Ook hier is veel historie te vinden, maar ook een van de beste locaties om wildlife te spotten. Zo leven hier papegaaiduikers, zeehonden, dolfijnen en met geluk kunt u zelfs orka's spotten.
U verblijft in The Shore Hotel - OrkneyHet is tijd om terug te keren naar het vasteland. U rijdt naar St. Margaret’s Hope, vanaf waar u de veerboot neemt naar Gill’s Bay. U vervolgt uw weg langs de prachtige noordkust van het Schotse vasteland. Er is onderweg genoeg te doen en te zien, maar geniet ook vooral van de route die u rijdt. De wegen zijn smal, soms komt u op een stuk eenbaansweg. Op de eenbaanswegen zijn passeerhavens aangelegd. U zult soms voorrang krijgen en soms moeten wachten tot een andere bestuurder gepasseerd is. Wacht u op een ander, dan zult u altijd een vriendelijk bedankt-teken in de vorm van een opgestoken hand of duim terug krijgen. De natuur waar u langs rijdt is prachtig, met aan de ene kant de oceaan (die niet altijd in zicht is) en aan de andere kant de ruige bergen van de Hooglanden. Geniet van het nieuwe uitzicht dat zich na elke bocht ontvouwt.
U verblijft in The Bettyhill Hotel - BettyhillDe route buigt zich vandaag af van de noordkust richting de westkust van Schotland. Het westen van Schotland heeft een ruig landschap, met diepe lochs, hoge bergen en kleine plaatsjes om te bezoeken. De kustlijn bestaat uit lange meren die uitmonden in zee en vele schiereilanden. De route langs deze kustlijn is dan ook niet eenvoudig te noemen. De wegen zijn smal, draaien in allerlei bochten en stijgen en dalen in hoogte. Wat u hiervoor terug krijgt zijn prachtige uitzichten en de beleving dat u constant in de wilde natuur bent, met achter elke hoek iets nieuws om te ontdekken.
U verblijft in The Arch Inn - UllapoolU zakt vandaag verder af naar het zuiden langs de ruige kustlijn. Uw eindbestemming van vandaag is Gairloch. De rit zelf is niet erg lang, wat u de tijd geeft om te stoppen wanneer u wilt. U zult genoeg plaatsen tegenkomen waar u uit de auto wilt stappen om te genieten van het natuurschoon.
U verblijft in Gairloch Hotel - GairlochOm uw volgende bestemming, Lochcarron, te bereiken kunt u de A896 richting Tornapress volgen. Vanaf daar is het nog een klein eindje rijden naar Lochcarron. U kunt echter ook de route via Applecross volgen, een aanrader indien u houdt van een avontuurlijke rit met prachtige uitzichtpunten.
U verblijft in The Old Manse Guest House - Lochcarron
U zakt vandaag nog verder af naar het zuiden. De kustlijn laat u achter zich, in ruil hiervoor gaat uw route langs een aantal mooie lochs gelegen tussen de Schotse heuvels. U komt langs het Eilean Donan Castle, een van de mooiste kastelen van Schotland. Zeker de moeite waard om te stoppen! De wegen worden weer breder, uw rijtempo zal dus ook weer iets hoger liggen. Uw eindbestemming vandaag is Fort William, waar u twee nachten verblijft.
U verblijft in Myrtle Bank Guesthouse - Fort WilliamVandaag hoeft u nergens heen te rijden, en kunt u de dag besteden zoals u dat zelf wil! Het gebied rond Fort William is erg fotogeniek, en is dan ook vaak gebruikt als het decor in films. Zo kunt u een ritje maken met de Jacobite Steam Train, die bekend is geworden als de Hogwarts Express uit de Harry Potter boeken. Of maak een wandeling door Glencoe, de indrukwekkende vallei waar de eindscene van de James Bond film Skyfall werd gefilmd. Deze laatste kunt u trouwens ook morgen bezoeken, aangezien u er dan doorheen rijdt. Het is hoe dan ook de moeite waard om wat meer tijd uit te trekken voor een wandeling door deze mooie vallei.
U verblijft in Myrtle Bank Guesthouse - Fort WilliamU stapt vandaag weer in de auto, op weg naar de laatste stop van uw reis: Stirling. Maar voor u hier aankomt kunt u wederom genieten van een prachtige rit. U rijdt eerst door het adembenemende Glencoe. Aan het einde van de glen (wat vallei betekent in het Gaelisch) vindt u het Kings House Hotel, waar u kunt stoppen voor een kopje koffie. Een groep herten komt hier vaak om te grazen, wat zorgt voor een prachtig fotomoment! Uw route vervolgt zich naar Crianlarich, waar u kunt kiezen voor de iets snellere route via Callander of de iets langere route via Loch Lomond. Indien u vanmiddag een bezoek wilt brengen aan Stirling Castle of het Bannockburn Visitor Centre adviseren wij optie 1, indien u wilt genieten van de natuur bij Loch Lomond kiest u voor optie 2.
Mocht u nog tijd hebben voor uw vlucht vandaag vertrekt, dan kunt u onderweg van Stirling naar Edinburgh een stop maken bij The Kelpies. Daarna rijdt u door naar de luchthaven van Edinburgh voor de terugvlucht naar huis.
Deze reis is volledig aan te passen aan uw wensen.
In Schotland, dat dee uitmaakt van het Verenigd Koninkrijk, is het één uur vroeger dan in Nederland en België.
Voor informatie met betrekking op gezondheid en eventueel benodigde vaccinaties voor uw reisbestemming, adviseren wij u contact op te nemen met een specialist. Zij kunnen u het juiste advies geven.
U kunt advies inwinnen bij bijvoorbeeld uw huisarts, de GGD en de KLM Health Services (klik hier). Of neem een kijkje op de website van de ANVR (klik hier), waar u reisinformatie per bestemming vindt.
De officiële taal in Schotland is het Engels. Daarnaast wordt in sommige delen van het land, zoals in de Hooglanden en op de Hebriden, ook (Schots-)Gaelisch gesproken.
In het Verenigd Koninkrijk betaalt u met de Britse pond (GBP). Schotland heeft daarbinnen weer haar eigen versie van de pond, de Schotse pond, die gelijk is aan de Britse pond. De actuele koersen kunt u raadplegen via www.valuta.nl.
Vanaf 1 oktober 2021 kunt u enkel nog met een paspoort naar Schotland, dat onderdeel is van het Verenigd Koninkrijk, reizen. Er is geen visum nodig voor een bezoek aan Schotland.
NB: Bovengenoemde informatie geldt voor Nederlandse paspoorthouders. Onze informatie omtrent de reisdocumenten is een richtlijn en altijd onder voorbehoud van wijzigingen. U blijft als reiziger zelf verantwoordelijk voor het in het bezit hebben van de juiste documenten.
Bij Schotland denken velen aan grijs en regenachtig weer. Dit klopt deels, maar er zijn in Schotland grote verschillen te vinden. Het westen van Schotland en de Schotse Hooglanden zijn erg nat en behoren tot de natste gebieden van Europa. In de Hooglanden valt 250 dagen per jaar neerslag. De beste reisperiode voor dit gebied is het voor- en najaar. In de maanden augustus en september is er tevens een grote kans dat de Highland Midges (muggen) bijzonder actief zijn. Ten oosten van de Hooglanden is het weer een stuk rustiger en droger, doordat de Hooglanden de neerslag (dat vaak aangevoerd wordt vanuit het westen) tegenhouden. De zomers zijn koel en de winters zijn mild. Hier kan goed gereisd worden tussen mei en oktober. In de bergen ligt in de winter een pak sneeuw, maar in de dalen en steden blijft de sneeuw vaak maar heel kort liggen.
De prijzen van een rondreis zijn afhankelijk van keuzes die gemaakt worden in het programma, waaronder eventuele verlenging, toevoeging strandverblijf en/of andere persoonlijke wensen. De reizen worden geheel op maat samengesteld en het is ons doel een reis uit te werken welke geheel bij uw wensen past.
Voor deze reis dient u rekening te houden met een vanafprijs van € 1.999,- per persoon, op basis van 2 volwassenen.
Vanafprijs